AV-Test: Google je bezpečnější než Bing

Novinky |

Z nové studie německé organizace AV-Test vyplývá, že vyhledávání na Googlu je pětkrát bezpečnější, než u konkurenčního Bingu.

AV-Test: Google je bezpečnější než BingAV-Test prováděl testování vyhledávačů Google, Bing, Yandex, Baidu, Blekko, Faroo a Teoma po dobu osmnácti měsíců a zanalyzoval při tom téměř čtyřicet milionů webových stránek. Výsledky nejsou příliš alarmující, jelikož ze zmíněných 40 milionů stránek bylo pouze pět tisíc pro uživatele nějakým způsobem nebezpečných, což je velmi malé procento. Z těchto pěti tisíc jich nejméně zobrazil ve svých výsledcích Google následovaný Bingem. Největší podíl škodlivých stránek zobrazil Yandex: z asi třinácti milionů výsledků hledání tvořilo nebezpečné weby 3300 webů.


Google zobrazil pouze 272 nebezpečných webových stránek z 10 milionů nabídnutých webů, zatímco Bing uživateli z 10 milionů odkazů ukázal 1285 nebezpečných webů. Blekko našel 203 škodlivých stránek z téměř tří milionů výsledků. Podle AV-Test je pravděpodobnost, že uživatel narazí v Googlu na nebezpečnou webovou stránku, 1:40.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Daevid - Fotolia.com

Komentáře