Autonomní automobily Googlu vyjely do kalifornských ulic

Novinky |

Google oznámil, že jeho malé autonomní automobily tento týden vůbec poprvé vyjely do běžného provozu v ulicích Kalifornie.

Autonomní automobily Googlu vyjely do kalifornských ulicJak uvedl Google tento týden na svém blogu, jeho malý zakulacený autonomní automobil bude brázdit cesty kolem Silicon Valley rychlostí pětadvacet mil (čtyřicet kilometrů) za hodinu. V automobilu však i nadále sedí řidič. „Automobily jsou navrženy tak, aby nakonec fungovaly bez volantu a pedálů, avšak v této fázi projektu budou ve vozidlech přítomni i řidiči, kteří mají k dispozici volant, brzdu a plyn, takže mohou kdykoli převzít řízení,“ uvedli inženýři Googlu na blogu.


Jak dodal Google, jeho malé autonomní automobily pohání stejný software, který používají i jeho autonomní vozidla značky Lexus, která již během vývoje po amerických silnicích najela přes milion mil. Google není zdaleka jedinou firmou, která na vývoji autonomních vozidel pracuje. Podobné automobily na veřejných silnicích již v minulosti kromě Googlu ukázaly také německé automobily Mercedes-Benz a Audi.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: google

Komentáře