Automobily Street View budou měřit kvalitu vzduchu

Novinky |

Google oznámil spojení se společností Aclima, díky kterému začnou vybrané automobily Street View měřit i kvalitu vzduchu.

Automobily Street View budou měřit kvalitu vzduchuProjekt začne na podzim tohoto roku, přičemž speciálním zařízením schopným analyzovat ozon, oxid uhličitý, metan a další látky vyskytující se ve vzduchu budou opatřeny vybrané vozy Googlu v San Franciscu. Google a Aclima již analýzu vzduchu u automobilů, které mapují cesty pro službu StreetView, otestovali v létě minulého roku. Jak uvedl šéf Aclimy David Herzl, díky tomuto testování získaly obě firmy náhled na to, jak by budoucí spolupráce měla vypadat.


Aclima doufá, že jednoho dne budou informace o kvalitě životního prostředí k dispozici všem obyvatelům každý den online, stejně jako třeba předpověď počasí. Otázkou tak zůstává, jak dlouho to ještě bude trvat. Google zatím neuvedl žádné bližší informace o tom, kdy plánuje zařízeními Aclimy opatřit i další automobily Street View ve své flotile. Jasné není ani to, jaké konkrétní údaje budou uživatelům poskytovány.  

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: google

Komentáře