Automobily Googlu budou mít i airbagy na ochranu chodců

Novinky |

Z nové patentové přihlášky Googlu vyplývá, že jeho nové automobily schopné samostatné jízdy bez přičinění řidiče budou svými airbagy chránit nejen cestující, ale také kolemjdoucí chodce.

Automobily Googlu budou mít i airbagy na ochranu chodcůZatímco většina automobilů využívá airbagy v případě nehody k ochraně pasažérů, automobily Googlu budou podle všeho vybaveny také speciálními externími airbagy, které mají zmírnit zranění při možné srážce chodcům. Patent, o jehož udělení si Google požádal již v září 2013, ale byl přidělen až před pár dny, popisuje vozidlo obsahující speciální elastický nárazník, který je vystřelen při čelní srážce auta s chodcem.


Jak podotýká americký portál Quartz, doposud byly zaznamenány pouze dvě srážky automobilů Googlu s chodcem - při jedné se vůz srazil s chodcem při couvání, zatímco k druhé srážce došlo, když byl automobil manuálně řízen řidičem. Google není jediným „výrobcem automobilů“, který má starost o bezpečnost chodců. Externími airbagy, jež mají zmírnit srážku s chodci či cyklisty, jsou již v současné době opatřeny i některé automobily Volvo. Google v současné době testuje své vozy na západním pobřeží USA.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google

Komentáře