ATI Eyefinity - skutečně vysoké rozlišení

Novinky | 15.09.09

Společnost AMD a další představitelé počítačového průmyslu představují multi-zobrazovací technologii ATI Eyefinity, která má dle oficiálních proklamací dosáhnout téměř plného rozlišení lidského zraku.

ATI Eyefinity

Společnost AMD a její průmysloví partneři tento týden na svých promo akcích konaných na třech kontinentech představili multi-zobrazovací technologii ATI Eyefinity s podporou DirectX 11. Tato inovace od AMD dává PC možnost se připojit až k šesti displejům s vysokým rozlišením. ATI Eyefinity je poháněna jednou grafickou kartou AMD, která zajistí vysoké rozlišení dvanáctkrát 1080, což se dle AMD blíží optickému jasu lidského oka, a tak se obraz oku zdá být reálný.

Při použití technologie ATI Eyefinity v PC je nyní možné zobrazovat na displejích kombinované teoretické rozlišení 268 megapixelů.  Pro srovnání, dnešní průměrný 19palcový LCD displej má kvalitu obrazu jen zhruba něco málo přes 1 megapixel.

Nová generace grafických procesorů rodiny ATI Radeon by měla debutovat v maloobchodním a internetovém prodeji před vydáním operačního systému Windows 7.


Komentáře