Asus začne na svá androidová zařízení instalovat aplikace Microsoftu

Novinky |

Microsoft oznámil, že tchajwanská společnost Asus bude na své androidové tablety a smartphony nově instalovat kancelářský balík Office.

Asus začne na svá androidová zařízení instalovat aplikace MicrosoftuJedním z prvních partnerů Microsoftu, který začal na svá zařízení instalovat aplikace Microsoftu, byl Samsung. Například na telefonu Galaxy S6 nalezneme celý adresář aplikací Microsoftu obsahující programy jako Skype, OneDrive či OneNote. Stejně tak jsou aplikace Microsoftu na zařízeních od LG či Sony. Podle portálu The Verge má Microsoft v současné době smlouvy týkající se instalace svých aplikací s více než 30 výrobci.


Microsoft se tak snaží, aby jeho aplikace byly na co možná největším množství zařízení (i platforem), přičemž jde o zcela jinou strategii, než jakou americký gigant zastával pod vedením bývalého šéfa Steva Ballmera. Tehdy se Microsoft ještě snažil Googlu v oblasti smartphonů přímo konkurovat. Dnes je situace zcela jiná, což mimo jiné dokazuje i to, že Microsoft a Google minulý týden oznámili urovnání několik let trvajícího sporu o patenty.

         

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Asus

Komentáře