Asus představil základní desku X79 Deluxe pro Intel Core i7

Novinky |

Společnost Asus představila základní desku X79 Deluxe formátu ATX určenou pro nejnovější procesory Intel Core i7.

Asus představil základní desku X79 Deluxe pro Intel Core i7
Novinka je vybavena technologiemi Asus, jako je Dual Intelligent Processors 4 s funkcí 4-Way Optimization umožňující počítačovým nadšencům snadné přetaktování procesoru a paměti DRAM na extrémní úroveň. Deska také obsahuje integrované bezdrátové moduly 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.0 zajišťující rychlé bezdrátové připojení. Nechybí ani technologie Asus SSD Caching II, která zlepšuje výkon tradičních pevných disků (HDD).

 

Spolehlivé přetaktování procesorů Ivy Bridge-E

Technologie Dual Intelligent Processors 4 s funkcí 4-Way Optimization představuje nástroj pro ladění výkonu, který dynamicky nastavuje technologie Asus TPU (TurboV Processing Unit), EPU (Energy Processing Unit), Digi+ Power Control a Fan Xpert 2 a má zajistit nižší hlučnost a vyšší účinnost. Se základní deskou X79-Deluxe a technologií Dual Intelligent Processors 4 s funkcí 4-Way Optimization můžete taktovací frekvenci procesoru 3,4 GHz zvýšit na více než 4,8 GHz . Model X79-Deluxe navíc nabízí možnost přetaktování až osmi pamětí DIMM na rychlosti, které dle výrobce představují 30% nárůst ve srovnání s předchozí řadou základních desek ASUS X79 .

 

Rychlé rozhraní Wi-Fi a funkce SSD Caching

Základní deska ASUS X79-Deluxe je vybavena vylepšeným modulem Asus Wi-Fi GO! s rozhraními 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.0, která zajišťují rychlé a stabilní bezdrátové připojení. Integrované rozhraní 802.11ac Wi-Fi nabízí bezdrátové přenosy s rychlostí až 867 Mb/s, což je třikrát více než u standardu 802.11n. Součástí modulu je dvoupásmová (2,4GHz/5GHz) anténa, která přenáší dva datové proudy (2T2R) a zajišťuje široké pokrytí umožňující rozšíření bezdrátové sítě.

Díky technologii Asus SSD Caching II lze s tradičními pevnými disky (HDD) pracovat rychleji. SSD Caching II zjistí, jakým způsobem uživatelé pracují, a automaticky ukládá často používaný obsah HDD do mezipaměti. Výsledkem je dosažení rychlostí podobných jako u jednotek SSD.

S osmi porty SATA 6 Gb/s integrovanými na základní desce X79-Deluxe si mohou uživatelé vybrat kombinaci úložišť přesně podle svých představ. Lze například používat několik jednotek SSD s jedním pevným diskem nebo několik pevných disků s více jednotkami SSD. Díky funkci automatického zálohování dokáže technologie SSD Caching II zabránit ztrátě dat, takže uživatelé mají jistotu, že budou jejich data v bezpečí.

 

Zdroj: TZ AsusÚvodní foto: Asus

Komentáře