Asus má první základní desku pro AMD s PCI Express 3.0

Novinky |

Společnost Asus představila základní desku Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 řady TUF, první model na světě určený pro platformu AMD, který je vybaven rozhraním PCI Express 3.0.

Asus má první základní desku pro AMD s PCI Express 3.0
Novinka podstoupila (stejně jako ostatní desky řady TUF) testování na úrovní armádní a serverové techniky. Jejím hlavním přínosem je, jak již bylo uvedeno výše, rozhraní PCI Express 3.0 pro připojení grafických karet nové generace. Sloty tohoto rozhraní jsou na těle desky přítomny celkem tři, je tedy možné zapojit najednou až tři grafické karty DirectX 11 v uspořádání Nvidia SLI nebo AMD CrossFireX.

Pokud jde o chlazení, je nová základní deska vybavena chladiči se dvěma teplovodními trubicemi, mikrožebrováním CeraM!X či technologií Thermal Radar sledující přesnou teplotu.

K další výbavě patří čtyři sloty DIMM pro až 32 GB DDR3 paměti s frekvencí až 2 400 MHz nebo celkově 18 portů USB, z toho 6 ve standardu 3.0. Deska ve formátu ATX podporuje procesory s paticí AMD AM3+ FX (až osmijádrové) a s paticí AMD AM3 (Phenom II/Athlon II/Sempron 100).

Zdroj: TZ Asus

Asus SabertoothÚvodní foto: Asus

Komentáře