Asus hodlá snížit počet verzí Eee PC

Novinky | 14.02.09

Asustek Computer (Asus) plánuje nabízet méně verzí svých netbooků Eee PC, aby zamezil zmatení zákazníků a snížil výrobní náklady společnosti.

Firma, která začala netbookový fenomén právě svým produktem Eee PC, vyrobila v loňském roce více než 20 rozdílných verzí přenosného zařízení pod různými názvy jako je Eee PC S101, Eee PC 1000HE či Eee PC Surf.

 

Tento rok bude ale pro Asustek jiný. Společnost zjednoduší produkci i marketingovou strategii pro Eee PC díky snížení počtu nabízených modelů netbooků. Prohlásil to generální ředitel Asusu Jerry Shen na čtvrteční konferenci v Taipei. Ačkoli loňská strategie prodeje mnoha různých variant Eee PC přinesla uživatelům opravdu široký výběr přenosných zařízení, Asustek z toho nikterak neprofitoval při boji s novou konkurencí na trhu.

 

Acer, který přišel na trh s netbookem s jediným jménem – Aspire One, dokázal prodat více kusů přístroje během druhého pololetí než Asus za celý rok. Právě tato konkurenční prohra je považována za doslova tragickou a vedení Asusu na ni musí nějak reagovat, takže krok ke snížení variant Eee PC není nijak závratně překvapivý.

 


Komentáře