Asus by chtěl vyrábět vlastní verzi HoloLens

Novinky |

Společnost Asus podle nových informací jedná s Microsoftem o možnosti výroby vlastní verze speciálního headsetu pro virtuální realitu HoloLens.

Asus by chtěl vyrábět vlastní verzi HoloLensJednání obou firem pro portál CNET potvrdil šéf Asusu Jonney Shih spolu s viceprezidentem divize Windows a zařízení v Microsoftu Terry Myersonem. Shih k celé věci dodal, že jeho společnost stále zvažuje, jakou formu by spolupráce s Microsoftem měla mít a konečné rozhodnutí zatím nepadlo. Microsoft je pod „vládou“ svého současného šéfa Satyi Nadelly mnohem přívětivější ke svým konkurentům než dříve. Když byl v pozici šéfa Microsoftu Steve Ballmer, americký gigant se ani neobtěžoval svým hardwarovým partnerům sdělit, že pracuje na tabletu Surface.


Microsoftu se vývoj hardwaru zalíbil, i když podle některých analytiků je vstup amerického gigantu na tento trh s poměrně nízkými maržemi poněkud překvapivý. Nedávno Microsoft vydal svůj vůbec první notebook s názvem Surface Book, který v prvních recenzích získal relativně dobré ohodnocení. Je tak otázkou zda a jak se Microsoftu podaří ovlivnit trh s hardwarem se svými brýlemi HoloLens, jejichž zkušební verze pro vývojáře má být vydána v příštím roce.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře