Asus bude na svá mobilní zařízení instalovat AdBlock Plus

Novinky |

Společnost Asus oznámila, že na jejích tabletech a smartphonech bude již brzy předinstalována (a zapnuta) aplikace AdBlock Plus.

Asus bude na svá mobilní zařízení instalovat AdBlock PlusAdBlock Plus bude integrován do prohlížeče Asus Browser. Pokud jste o tomto prohlížeči nikdy neslyšeli, nejste sami - na celém světě jej totiž podle posledních statistik využívá pouze okolo 15 milionů lidí. A to je možná důvod, proč Asus aplikaci určenou k blokování reklam do svého prohlížeče integruje. Jak uvedl spoluzakladatel a šéf AdBlock Plus Till Faida, společnost je ze spolupráce s Asusem nadšena, jelikož jde o prvního velkého výrobce hardwaru, jenž bude jeho software integrovat do svých mobilních zařízení.


Jak dodal Faida, spolupráce s Asusem je dalším budíčkem pro reklamní byznys, který uživatele zahlcuje nechtěnou reklamou. Jak uvádějí tvůrci softwaru určeného pro blokování reklamy, reklama je v dnešní době otravná, ubírá uživatelům příliš mnoho dat (což je na mobilních zařízení velkým problémem) a často slouží k distribuci škodlivých kódů. Na druhou stranu bez příjmů, které reklama generuje, by internet tak jak jej známe nejspíše neexistoval.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: pcadvisor.co.uk

Komentáře