Astaro Security Gateway 7.4 představena

Novinky | 22.01.09

Společnost Astaro představuje verzi 7.4 svého produktu Security Gateway. Jedná se o komplexní balík zajišťující internetovou bezpečnost, jehož cílovou skupinou jsou převážně firemní zákazníci. Pro domácí uživatele je ale produkt k dispozici zcela zdarma.

Astaro Security Gateway je komplexně pojatým bezpečnostním řešením, které můžete používat ve třech různých podobách. První z nich je hardwarová platforma (v nabídce jsou zařízení s kapacitou od desítek uživatelů až po tisíce), druhou představuje klasická softwarová aplikace a konečně třetí možností je zde virtualizovaná instance bezpečnostního zařízení. K dispozici jsou rovněž rozšiřující moduly Web Gateway a Mail Gateway. Zacílení těchto produktů je velmi široké, pokrývá totiž celé spektrum trhu - od jednotlivců až po obří korporace. 

Produkt sdružuje celou řadu bezpečnostních prvků, mezi něž patří například firewall, VPN, antispam, dvojitý antivirus, správa P2P komunikace a mnoho dalších. Ať už se uživatel rozhodne pro kteroukoliv z tří výše uvedených forem zařízení, vždy má k dispozici unifikované pracovní prostředí, jež se vyznačuje širokou škálou nastavení, přičemž si ale  do značné míry zachovává vysokou uživatelskou přívětivost. Výrobce se například hrdě honosí tvrzením, že konfiguraci tohoto bezpečnostního řešení lze zvládnout do 10 minut. 

Pokud vás zajímá, jaké novinky přináší verze 7.4, pak vězte, že se jedná například o možnost rozdělení internetové konektivity mezi více ISP (poskytovatelů internetu), dále integrace antivirového engine od společnosti Avira (s údajnou spolehlivostí až 99,8%) nebo o 15% rychlejší průběh skenování souborů. Pro domácí uživatele nabízí Astaro svůj produkt na softwarové bázi zcela zdarma.

V prodeji se s novou verzí setkáme již v průběhu února 2009.


Komentáře