Archos 97 Titanium HD - displej á la iPad 4

Novinky |

Společnost Archos rozšiřuje svou řadu tabletů Gen10 XS Series o nového high-endového zástupce. Archos 97 Titanium HD zaujme především displejem s rozlišením 2048 x 1536 px.

Archos 97 Titanium HD - displej á la iPad 4
Francouzský výrobce spotřební elektroniky Archos představil nový tablet, který se svými parametry zjevně chystá přímo konkurovat opovažujeme se říci referenčnímu tabletu iPad (4. generace) z produkce společnosti Apple. Alespoň po stránce displeje si Archos s iPadem nijak nezadá, nabídne IPS displej s úhlopříčkou 9,7 palců a s rozlišením 2048 x 1536 px odpovídajícím marketingovému označení Retina, jež pochází právě od Applu.

Co se týká hardwarové výbavy, Archos 97 Titanium HD je vybaven 1,6 GHz procesorem A9, 1GB operační pamětí RAM a 8GB interním úložištěm, které je rozšiřitelné prostřednictvím paměťové karty microSD. Tablet dále disponuje přední 2MPx kamerou a zadní 5MPx kamerou. Dle výrobce bude tablet běžet na operačním systému Android 4.1 Jelly Bean.

Přestože je Archos z hlediska technických parametrů nového zařízení poměrně sdílný, kdy přijde tablet na trh a za jakou cenu se bude prodávat, zatím výrobce nesdělil.

 

Zdroj: Archos.comÚvodní foto: Archos

Komentáře