Applu se v USA nepodařilo zastavit prodej produktů Samsungu

Novinky |

Americká okresní soudkyně zamítla návrh Applu na zastavení prodeje čtyř produktů Samsungu v USA kvůli údajnému porušení patentů.

Applu se v USA nepodařilo zastavit prodej produktů Samsungu
Okresní soudkyně Lucy Kohová vydala své rozhodnutí v případu, kdy Apple navrhoval předběžné opatření, které by Samsungu ve Spojených státech zakázalo prodej zařízení Galaxy S 4G, Infuse 4G, Droid Charge a Galaxy Tab 10.1. Apple ve svém návrhu tvrdil, že Samsung porušil několik jeho patentů a průmyslových vzorů použitých u iPhonu a iPadu. Zamítnutím předběžného opatření však celý případ neskončí, jednání ve věci bude probíhat dále 30. července příštího roku.

I když by podle Kohové Apple u jednoho průmyslového vzoru mohl mít pravdu, "společnost nedokázala dostatečně prokázat, že by ji absence předběžného opatření poškodila a bylo by tak možné, že by Samsung musel své dva telefony stahovat z trhu zbytečně". Analytik Florian Mueller, který se zabývá ochranou duševního vlastnictví, po vydání usnesení soudkyně Kohové uvedl, že "pokud se chce Apple účinně bránit proti Samsungu (a dalším výrobcům zařízení s Androidem), měl by se namísto ochrany průmyslových vzorů raději zaměřit na technologické patenty".Úvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře