Apple zpřísňuje kontrolu výroby iPhonů 5

Novinky |

Na internetu se objevily zprávy o tom, že Apple zvyšuje dohled nad kvalitou výroby iPhonů v továrnách Foxconnu, a to především kvůli neustávajícímu množství stížností od uživatelů, podle kterých jsou na iPhonech přímo z výroby škrábance.

Apple zpřísňuje kontrolu výroby iPhonů 5
Podle neoficiálních informací zvýšení dozoru nad výrobou zapříčinily delší čekací lhůty na nové telefony a jejich nedostatek na skladě u operátorů a dalších prodejců. „Apple má vysoké standardy výroby - společnost se snaží, aby každý model byl vyroben s obrovskou přesností. Pokud si tedy uživatelé stěžují na poškozené telefony přímo z výroby, je to velký problém,“ uvedl Shaw Wu, analytik společnosti Sterne, Agee & Leach.

Není to poprvé, co slyšíme o tom, že vysoké nároky na výrobu zpomalují čínské továrny. Problémy s výrobou postihly i chystaný tablet Surface od Microsoftu - vyrobené kusy se jeden od druhého příliš lišily, jelikož továrny měly problém při zpracování hliníku. Eloxovaný hliník řady 6000 (alespoň tak jej Apple nazývá) použitý u iPhonu 5 je stejný, jako v případě Macbooků, zatím se však neobjevily informace o tom, že by byla nějak postižena i jejich výroba. To bude ale nejspíš tím, že po iPhonech 5 je větší poptávka než po iPodech a Macboocích dohromady.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: Apple

Komentáře