Apple získal pro iRadio všechny velké nahrávací společnosti

Novinky |

Firma Apple získala pro svou chystanou hudební službu iRadio poslední velkou nahrávací společnost - Sony Music Entertainment.

Apple získal pro iRadio všechny velké nahrávací společnostiMinulý týden jsme vás informovali o tom, že Apple podepsal se společností Warner Music Group smlouvu na poskytování hudebních licencí pro chystanou službu iRadio. A nyní se firma konečně dohodla s poslední velkou nahrávací společností - Sony Music Enterntainment. Americký gigant s logem nakousnutého jablka tak již má "na palubě" všechny tři největší nahrávací společnosti (dříve Apple podepsalo smlouvu s Universalem). Očekává se, že iRadio bude představeno tento týden na konferenci WWDC. I když podrobnosti o transakci nejsou známy, ví se to, že Apple bude nahrávacím společnostem platit vyšší poplatky než konkurenční Pandora.


Apple navíc nahrávacím společnostem přinese další zisky tak, že uživatelům umožní jednoduše a rychle kupovat písničky, které uslyší. Navíc bude iRadio obsahovat audio reklamy. Podle zdrojů deníku Wall Street Journal mělo Apple především rozepře se Sony kvůli tomu, zda má platit i za písničky, jež uživatelé přeskočí - není však jasné, k jakému závěru obě firmy dospěly. I když se očekává představení iRadia na WWDC, podle analytiků služba hned tak spuštěna nebude.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře