Apple začíná s výrobou dvou nových iPadů

Novinky |

Apple údajně začal s výrobou nového "velkého" tabletu iPad, jenž by měl být představen na konci tohoto či na počátku dalšího čtvrtletí. Současně jde do výroby i nová verze iPadu mini.

Apple začíná s výrobou dvou nových iPadůS informací přišla jako první agentura Bloomberg, podle které má Apple při výrobě velkého iPadu určité technické problémy s novou antireflexní vrstvou, jež mohou zapříčinit zdržení. Antireflexní vrstva u nového tabletu s 9,7palcovým displejem by měla usnadnit čtení za horších světelných podmínek. Dle informací Bloombergu již započala také výroba nové verze 7,9palcového tabletu iPad Mini, která by mohla být dostupná již na konci roku.

                      
Mluvčí Apple informace odmítl potvrdit. Americká společnost již má na deváté září naplánovánu každoroční konferenci, na níž představí nové modely svého chytrého telefonu iPhone. Očekává se, že Apple vůbec poprvé představí hned dvě verze iPhonu, přičemž jedna bude opatřena větším displejem. Poptávka po tabletech Apple v poslední době klesá, tyto tablety jsou však pro americkou společnost hned po iPhonu druhým největším generátorem příjmů.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: Apple/pcadvisor.co.uk

Komentáře