Apple za čtvrtletí utržil 37 miliard dolarů, především díky iPhonům

Novinky |

Apple v úterý zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí svého fiskálního roku, které díky dobrým prodejům iPhonů předčily očekávání analytiků.

Apple za čtvrtletí utržil 37 miliard dolarů, především díky iPhonůmCelkem tržby Apple za uplynulé čtvrtletí převýšily 37 miliard dolarů, což je meziroční nárůst o šest procent. Zisk činil 7,75 miliardy dolarů, přičemž před rokem to bylo 6,9 miliardy. Šéf společnosti Tim Cook oznámil, že se za čtvrtletí prodalo celkem 35,2 milionu kusů iPhonů (12,7% nárůst). A to je velmi dobré číslo, vezmeme-li v úvahu, že jsme pouze několik měsíců před vydáním jedněch z nejočekávanějších iPhonů vůbec. Nutno podotknout, že iPhony se v uplynulém čtvrtletí prodávaly nadpůrměrně dobře především v Evropě.


I když se iPhony prodávaly velmi dobře, u iPadů byl v tržbách opět zaznamenán pokles. Meziročně se v uplynulém čtvrtletí prodalo o 9,2 % iPadů méně, tedy 13,3 milionů kusů. Během předchozího čtvrtletí Apple zaznamenal propad u svých tabletů dokonce o 16 %. V příštím čtvrtletí Apple očekává tržby mezi 37 a 40 miliardami dolarů.                                             

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Minerva Studio - Fotolia.com

Komentáře