Apple Watch nyní podporují Google Maps

Novinky |

Google potichu vydal aktualizaci aplikace Google Maps pro operační systém iOS, díky které jsou oblíbené mapy konečně kompatibilní s hodinkami Apple Watch.

Apple Watch nyní podporují Google MapsGoogle Maps verze 4.11.0 nyní uživatelům Apple Watch umožňují zobrazovat historii tras a pohybovat se po ulici pomocí navigace krok za krokem. Google Maps na hodinkách nenabídnou plnohodnotné barevné mapy jako jejich verze pro smartphony, namísto toho jde spíše o doplňkovou aplikaci. Na hodinkách uživatelé vidí pouze šipku ukazující směr, kterým mají jít a délku trasy do dalšího záchytného bodu.


Aplikace pro hodinky taktéž podporuje všechny typy přepravy, které lze zobrazovat na iPhonu, tedy chůzi i jízdu na kole, v autě a veřejnou dopravou. Kromě přidání podpory Apple Watch přinášejí nové Google Maps také srovnání časů příjezdu do cíle v závislosti na vybraném dopravním prostředku. Aktualizovanou aplikaci Google Maps si můžete stáhnout zcela zdarma z Apple iTunes Store. Podle představitelů Googlu se na Apple Watch v blízké budoucnosti dostanou i další aplikace Googlu.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: apple

Komentáře