Apple Watch nebudou nabízet řadu zajímavých funkcí

Novinky |

Původní koncept Apple Watch měl měřit tlak, srdeční aktivitu či stres, avšak kvůli hned několika problémům se u první verze hodinek podle deníku Wall Street Journal žádné z těchto funkcí nedočkáme.

Apple Watch nebudou nabízet řadu zajímavých funkcíNěkteré senzory nefungovaly, jiné byly příliš složité a dalších senzorů by bylo navíc potřeba, aby si Apple opatřil speciální povolení od různých regulátorů. Americký gigant tak byl nucen jednotlivé funkce u Apple Watch ořezat. Jak uvádí WSJ, například senzory měřící stres a tep vykazovaly u různých lidí nekonzistentní výsledky, které se navíc lišily podle toho, jak těsně si lidé hodinky upnuli kolem ruky. Nepoužitelné výsledky byly zjištěny také při měření kyslíku v krvi a tlaku.


Pokud by se navíc tyto funkce u Apple Watch objevily, šlo by o zdravotnické zařízení, které by muselo být schváleno regulátorem. Jak dodává WSJ, kvůli těmto problémům a obrovským investicím lidé v Apple projekt hodinek přezdívají "černá díra". Apple Watch mají být vydány v dubnu a podle analytiků je jejich úspěch zaručen i bez zmíněných funkcí. Odhaduje se, že Apple prodá v tomto roce přes 10 milionů kusů svých hodinek.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: apple

Komentáře