Apple Watch budou údajně vydány až na jaře

Novinky |

Viceprezidentka pro prodej v Apple Angela Ahrendtsová v interní zprávě pro zaměstnance uvedla, že nové chytré hodinky budou vydány až na jaře příštího roku.

Apple Watch budou údajně vydány až na jařeS informací přišel portál 9to5Mac, který dokument získal od anonymního zdroje. Ahrendtsová zde kromě jiného doslova uvádí, že "nové hodinky budou vydány na jaře". Apple se k datu vydání hodinek zatím oficiálně odmítá vyjadřovat - společnost pouze uvedla, že budou dostupné "na počátku roku 2015". Z dosavadních neoficiálních informací vyplývalo, že by Apple Watch měly být vydány na Sv. Valentýna. Dle nynějších zdrojů 9to5Mac je však pravděpodobné, že hodinky budou vydány až na přelomu března a dubna. Na druhou stranu Apple hodinky představil již 9. září spolu se svými iPhony a není tak příliš pravděpodobné, že by společnost chtěla s prodejem příliš otálet.


Čím déle Apple čeká, tím více konkurenčních chytrých hodinek a náramků se na trhu objevuje. Minulý týden Microsoft představil svůj Microsoft Band, který lze spárovat s chytrým telefonem a nabídne řadu fitness funkcí. Microsoft Band se prodává za 200 dolarů a Apple Watch vyjdou nejméně na 349 dolarů. Na druhou stranu hodinky od Apple mají být nejen designově zajímavější (a dostupné v celé řadě porovedení), ale nabídnou po spárování s iPhonem třeba i možnost mobilních plateb pomocí Apple Pay, volání a zobrazování různých upozornění.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: apple

Komentáře