Apple vyvíjí vlastní servery, aby se vyhnul odposlechům

Novinky |

Americká společnost Apple podle portálu The Informaton vyvíjí své vlastní servery pro platformu iCloud kvůli obavám, že její současný hardware v datových centrech je odposlouchávám ze strany NSA.

Apple vyvíjí vlastní servery, aby se vyhnul odposlechůmJak uvedl The Information s odkazem na blíže nejmenované zdroje, zaměstnanci Apple již mají nějakou dobu podezření, že jejích servery, které pocházejí od tradičních dodavatelů, jsou odposlouchávány. Podle podezření amerického gigantu jsou během cesty do datových center Apple do jeho nových serverů přidávány čipy a modifikován jejich firmware tak, aby „třetí strany“ následně mohly odposlouchávat jejich komunikaci. Celá věc došla dokonce tak daleko, že zaměstnanci Apple začali „pořizovat fotografie základních desek a zkoumat, zda ten který čip opravdu má svou legitimní funkci.“


Odposlouchávání serverů Apple by nebylo velkým překvapením. Jak totiž vyplynulo z dokumentů zveřejněných Edwardem Snowdenem, americká agentura NSA pravidelně montovala odposlouchávací čipy do zařízení od firmy Cisco, které si objednávaly velké giganty.

 

Zdroj: IDG News Service                                       Úvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře