Společnost Apple vydala iOS 4.2, přináší multitasking na iPad

Novinky | 23.11.10

Společnost Apple vydala aktualizaci firmwaru pro zařízení iPod touch, iPhone a iPad, která přináší multitasking, nové aplikace, vylepšení bezpečnosti i výkonu. iPad navíc naučí komunikovat hezky česky.

iOS 4.2 ocení především vlastníci iPadů, jelikož se dočkají několika dlouho očekávaných funkcí - konkrétně multitaskingu, který uživatelům iPhonů a iPodů touch přinesla již verze iOS 4.0, nebo podpory adresářů, díky nimž  mohou nyní organizovat své aplikace dle kategorií. Všechna výše zmíněná zařízení se pak dočkají funkcí AirPlay a AirPrint. AirPlay umožňuje streamovat audio a video z vašeho přenosného zařízení do kompatibilních televizorů a funkce AirPrint vám nabídne možnost bezdrátového tisku, který je v současné době možný pouze s vybranými tiskárnami Hewlett-Packard, další by však měly rychle přibývat.

Uživatelé zmíněných přístrojů se také dočkají Game Centra, které jim umožní hrát multiplayerové hry. iOS 4.2  o velikosti 624.3 MB přináší také vylepšené vyhledávání v prohlížeči Safari, nové fonty do aplikace Poznámky a posílení bezpečnosti (především opravu dvou desítek kritických chyb ve WebKitu). iOS 4.2 je dostupný ke stažení zde.


Komentáře