Apple vydal vůbec první automatizovanou bezpečnostní aktualizaci pro Mac

Novinky |

Společnost Apple vydala svou vůbec první bezpečnostní aktualizaci pro počítače Mac, která je distribuována pomocí automatického systému, který nevyžaduje zásah uživatele.

Apple vydal vůbec první automatizovanou bezpečnostní aktualizaci pro MacApple vydal aktualizaci vztahující se k tzv. network time protokolu (NTP) v pondělí. Informace o mezeře byly zveřejněny v pátek americkým Ministerstvem pro vnitřní bezpečnost a jde o vůbec první případ, kdy je bezpečnostní aktualizace pro uživatele Macu automaticky nainstalována na systémy. V minulosti Apple při vydávání bezpečnostních patchů používal svůj standardní systém pro aktualizace, který vyžaduje zásah uživatele. Podle mluvčího Apple Billa Evanse se Apple rozhodl chybu v NTP opravit pomocí svého automatického procesu, který byl společností představen před dvěma lety, ale doposud nebyl nikdy využit.


Důvod je jednoduchý - díra v NTP je natolik vážná, že americká společnost chtěla své uživatele ochránit jak nejdříve to bylo možné. "Aktualizace je provedena zcela bez interakce uživatele," řekl Evans. "Nevyžaduje ani restart počítače." Jak podotkl Evans, inženýři Apple si nejsou vědomi případu, kdy by uživatelé Maců byli dírou v NTP postiženi. Rychlá reakce při vydání aktualizace tak byla spíše preventivním krokem.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře