Apple vydal poslední komplexní aktualizaci pro Snow Leopard

Novinky |

Apple minulý týden vydal poslední aktualizaci pro operační systém Snow Leopard a očekává se, že v polovině července vydá novou verzi svého systému s názvem Lion.

Apple vydal poslední komplexní aktualizaci pro Snow Leopard
Aktualizace Mac OS X 10.6.7 z minulého týdne přináší mimo jiné záplaty na 36 bezpečnostních děr. Poslední aktualizace Snow Leopardu však je zajímavá z jiného důvodu - uživatelé si ji musejí nainstalovat, pokud budou chtít za pár týdnu upgradovat na Lion. Lion bude Apple distribuovat v červenci výhradně prostřednictvím svého Mac App Storu za 30 dolarů. "Verze 10.6.8 přináší nezbytný doplněk pro Mac App Store, díky kterému budete moci upgradovat na OS X Lion," oznámil Apple.

V rámci aktualizace byly také vydány nové signatury, které dovedou detekovat a smazat varianty falešného antiviru MacDefender. Od května společnost pro MacDefender vydala již dvanáct signatur. Mac OS X 10.6.8 je poslední aktualizací, která zahrnovala i vylepšení systému, které se netýkala výhradně bezpečnosti.  Jakmile se objeví Lion, budou vydávány pouze bezpečnostní aktualizace. Na kompletní seznam změn, které Mac OS X 10.6.8 přináší, se můžete podívat zde.

Mac OS X Lion je v pořadí již osmou verzí tohoto operačního systému a slibuje více než 250 nových funkcí a vylepšení.

 

Úvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.comÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře