Apple vám možná umožní sledovat přátele v reálném čase

Novinky |

Společnosti Apple byl tento týden udělen patent na novou funkci, s jejímž využitím by uživatelé jejích zařízení mohli sledovat pohyb svých přátel v reálném čase.

Apple vám možná umožní sledovat přátele v reálném časeAplikace Najít přátele na iPhonu by jednoho dne mohla být přejmenována na Sledovat přátele. Společnosti Apple byl totiž tento týden udělen patent po technologii s názvem „Sdílení informací o lokaci mezi zařízeními“, který umožňuje sledovat vizuální prezentaci cesty, kterou jiný uživatel urazil ten který den se svým zařízením. Dejme tomu, že někdo vyrazí na výlet a vy chcete vědět, kde se nachází. Tato osoba si bude moci zapnout na svém mobilním zařízení funkci, která vám umožní v reálném čase na vlastním mobilním zařízení nebo počítači sledovat, kde se daná osoba právě pohybuje a jakou cestu od rána urazila. Oba uživatelé pak samozřejmě mohou svou lokaci sdílet mezi sebou.


Zatímco aplikace Najít přátele je určena k tomu, aby vám ukázala, kde se právě daný uživatel nachází, nově patentovaná funkce vám má ukázat celou jeho cestu. Systém bude samozřejmě založen na technologii GPS. I když by se mohly objevit obavy z ochrany soukromí, Apple ve své patentové přihlášce zdůrazňuje, že daný uživatel by novou funkci musel manuálně zapnout. Zajímavé je, že Apple v přihlášce dále uvádí, že zařízení, které bude možné sledovat, by mohl nosit člověk, zvíře či robot.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: apple

Komentáře