Apple uvažuje o indukčním napájení iPadu pomocí SmartCover

Novinky |

Společnost Apple si požádala o patent, který by umožnil vlastníkům iPadů nabíjet jejich tablety díky speciální verzi ochranného obalu Smart Cover.

Apple uvažuje o indukčním napájení iPadu pomocí SmartCoverŽádost o udělení patentu s názvem "Integrované indukční napájení v ochranném obalu" byla tento týden zaslána americkému patentovému úřadu. Podle jejího popisu by Smart Cover měl obsahovat indukční cívky na nabíjení a možná i baterii, kterou by bylo možné využít k bezdrátovému dobíjení tabletu při jeho přikrytí obalem. To, co Apple popsalo ve svém patentu, se však liší od jiných způsobů indukčního napájení, které jsou na trhu. Namísto toho, aby Smart Cover bral energii z doku umístěného někde v pokoji, bude přímo obal obsahovat vysílač, jenž většinou bývá umístěn v doku či dobíjecí stanici. V důsledku toho tak vznikne ideální nabíječka na cesty.


Samotný SmartCover by bylo třeba samozřejmě před tím, než pomocí něj uživatel bude moci dobíjet iPad také dobíjet, což by se mohlo dít bezdrátově, když bude iPad umístěn do nabíječky. Je nepravděpodobné, že by bylo třeba ke SmartCover připojovat speciální nabíjecí kabel. Patent také naznačuje, že by obal mohl obsahovat malé solární panely, které by energii přijímaly ze slunce. I nový SmartCover má využívat současnou technologii magnetů, pomocí nichž se přichytává k iPadu. Je nutné podotknout, že současné iPady neobsahují technologii induktivního napájení, což znamená, že nový SmartCover bude možné využít pouze u nových iPadů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Andres Rodriguez

Komentáře