Apple uvažuje nad vlastním automobilem již od roku 2008

Novinky |

To, že společnost Apple v současné pracuje na vlastním vozidle, je veřejným tajemstvím. Jak nyní uvedla agentura Bloomberg, o možném vývoji automobilu se však uvnitř amerického gigantu uvažuje již od roku 2008.

Apple uvažuje nad vlastním automobilem již od roku 2008
Bývalý viceprezident Apple Tony Fadell v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že zakladatel Apple Steve Jobs o automobilu mluvil hned při několika příležitostech. Fadell s Jobsem údajně vedli diskuze i o poměrně velkých detailech: například jak by měla vypadat palubní deska či sedadla a na jaký pohon by takové auto mělo jezdit. Tyto rozhovory se udály v roce 2008, tedy krátce po vydání prvního iPhonu. V té době však Apple nebyl zdaleka tak velký jako dnes a neměl na účtech tolik finančních prostředků.


Management amerického gigantu se tedy tenkrát rozhodl zaměřit raději na vývoj iPhonů, které byly větší sázkou na jistotu. Nyní, o sedm let později, je však situace zcela odlišná. Apple v oblasti high-endových smartpohonů dominuje a na účtech disponuje částkou přesahující 200 miliard dolarů. Podle analytiků tak pro americký gigant nikdy nebyl lepší čas vstoupit na nový trh než nyní.

 

Zdroj: IDG News Service               Úvodní foto: macrumors

Komentáře