Apple umožní Evropanům vracet zakoupený digitální obsah do 14 dnů

Novinky |

Společnost Apple zavedla nová pravidla, v rámci nichž mohou občané členských zemí EU vracet do čtrnácti dnů bez udání důvodu digitální obsah, který si zakoupí v App Store či přes iTunes.

Apple umožní Evropanům vracet zakoupený digitální obsah do 14 dnůDigitální obsah lze vrátit pomocí tlačítka "Nahlásit problém" na webu Apple, vrácení peněz pak může trvat až dva týdny. Až doposud byly služby Apple postaveny tak, že zákazníci mohli z transakce odstoupit pouze do doby "dodání produktu", tedy v případě digitálního obsahu do jeho stažení. V roce 2011 však EU přijala novou směrnici o ochraně práv spotřebitele, která je v plném rozsahu účinná od července tohoto roku.                   


Tato směrnice stanoví, že 14denní lhůta na vrácení zboží se vztahuje jak na fyzický, tak na digitální obsah. Jelikož se směrnice vztahuje pouze na členské státy Evropské unie, zákazníci Apple v Americe či Asii mají smůlu. Otázkou je, jak bude vracení zakoupeného digitální obsahu probíhat. Nic totiž nebrání uživateli například v tom, aby zaplatil za film, podíval se na něj a následně si nechal vrátit peníze. A podobně lze uvažovat i u knih či her.

 

Zdroj: Techspot


Komentáře