Apple údajně ukradl design hodin v iOS

Novinky |

Vypadá to, že se Apple bude muset pustit do dalšího soudního sporu. Švýcarská společnost SBB totiž tvrdí, že kalifornská společnost ukradla vzhled jejích hodin navržených Hansem Hilfikerem.

Apple údajně ukradl design hodin v iOS
Podle mluvčího SBB si švýcarská společnost sice cení toho, že se Apple rozhodl využít její 68 let starý design hodin, problém je však v tom, že se Američané nezeptali na dovolení. SBB tak nyní plánuje kontaktovat Apple s žádostí o finanční vyrovnání. Pokud americká společnost neodpoví kladně, celá věc půjde k soudu.

Podíváme-li se na srovnání obou hodin, je zřejmé, že jsou prakticky identické. Server The Verge připomněl, že nejde o první případ, kdy si Apple "vypůjčil" cizí design. Například aplikace Kalkulátor v iOS je ovlivněna produkty společnosti Braun, konkrétně kalkulačkami Braun ET44 a ET66 z roku 1977 (ano, jde o stejný Braun, jenž nyní vyrábí produkty na holení). Problém je v tom, že design hodin švýcarská společnost stále používá a má na něj licenci. Podle expertů celá věc nejspíše dopadne tak, že se Američané se Švýcary vyrovnají, aby se vyhnuli soudní při a negativní reklamě v tisku.

 

Zdroj: Techspot

 Úvodní foto: © Silkstock - Fotolia.com

Komentáře