Apple údajně připravuje dvě nové verze iPadu Mini

Novinky |

Apple podle analytika společnosti DisplaySearch NPD Richarda Shima vydá ještě do konce tohoto roku novou verzi tabletu iPad mini s tzv. Retina displejem.

Apple údajně připravuje dvě nové verze iPadu MiniPodle Shima Apple plánuje vydání nového iPadu Mini na třetí čtvrtletí tohoto roku. Není to poprvé, co se objevily informace o tom, že by nový Mini měl mít Retina displej s vysokým rozlišením, Shim však své předpovědi zakládá na informacích od důvěryhodných zdrojů z řad dodavatelů Apple. Podle Shima americká společnost již v současné době také pracuje na třetí verzi iPadu mini, jež by měla být vydána v prvním čtvrtletí příštího roku.


Druhá generace iPadu mini se má odlišovat především 7,9palcovým Retina displejem a třetí generace tabletu bude mít opět vylepšený displej spolu s novým procesorem. Není zatím jasné, jakou technologii Apple u nových displejů použije, Shim však spekuluje o technologii LTPS, jež je použita u iPhonu 5. Před měsícem se objevily informace o tom, že má Apple s výrobou nových iPadů mini problém. Ten by mohl být podle expertů zapříčiněn právě těžkostmi s přizpůsobením technologie LTPS pro displej tabletu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Andres Rodriguez

Komentáře