Apple údajně představí iWatch v říjnu spolu s iPhonem

Novinky |

I když Apple na své nedávné konferenci WWDC nepředstavil očekávané iWatch, údajně se chytré hodinky či náramek zaměřený na monitorování zdravotních funkcí objeví již na podzim.

Apple údajně představí iWatch v říjnu spolu s iPhonemApple podle dobře obeznámených zdrojů plánuje představení své "nositelné elektroniky" v říjnu tohoto roku, kdy bude taktéž vydán nový mobilní operační systém iOS 8. Zařízení má být opatřeno zakřiveným OLED displejem a uživatelům umožní sledovat data o zdravotním stavu a přijímat základní upozornění z telefonu. Americký gigant podle zdrojů plánuje měsíčně vyrobit tři až pět milionů kusů tohoto zařízení a na projektu bude pracovat spolu s firmou Nike, která (shodou okolností?) nedávno oznámila ukončení vývoje svého fitness náramku FuelBand.


Výše uvedené informace v pátek potvrdil i portál Recode, podle něhož Apple již nyní plánuje říjnové představení nositelné elektroniky zaměřené na zdraví. Podle analytiků je pravděpodobné, že Apple své iWatch vydá na podzim najednou s novým iPhonem tak, aby byly produkty na trhu dostupné již několik měsíců před Vánocemi.      

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Maridav - Fotolia.com

Komentáře