Apple údajně může číst iMessage svých uživatelů

Novinky |

V červnu tohoto roku Apple uvedl, že jeho iMessage jsou tak bezpečné, že jej nemohou přečíst ani jeho vývojáři. Podle nového vyjádření společnosti Quarklabs je tomu však jinak.

Apple údajně může číst iMessage svých uživatelůFirma Apple v létě doslova prohlásila, že "konverzace, které se odehrávají přes iMessage a FaceTime jsou chráněné silným šifrovacím systémem, takže ani odesílatel ani příjemce je nemohou číst a Apple data nemůže dešifrovat." Podle nové studie společnosti Quarklabs je však americká společnost schopna dešifrovat všechnu komunikaci skrze iMessage. Apple má totiž plnou kontroluju nad šifrovacími klíči, které jsou využívány k zabezpečení zpráv mezi odesílatelem a příjemcem. Americký gigant tak může teoreticky číst zprávy, aniž by to uživatelé věděli.


To také znamená, že je Apple schopen dešifrovat soukromé zprávy, pokud by jej k tomu přinutila americká vládní agentura. Podle několika nezávislých expertů zabývajících se kryptografií jsou výsledky studie Quarklabs hodnověrné a Apple je opravdu schopdn zprávy uživatelů číst. Quarklabs však dodal, že nedisponuje žádnými důkazy, jež by takové chování Apple prokazovaly.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře