Apple údajně koupí PrimeSense, což by mohlo otevřít oči Siri

Novinky |

Technologie jako Siri od Applu a Google Now od Googlu fungují „naslepo“. Probouzeny bývají mluvenými povely svých uživatelů. Jestli však Apple koupí PrimeSense, mohlo by se to změnit a takové technologie by mohly otevřít oči.

Apple údajně koupí PrimeSense, což by mohlo otevřít oči SiriZprávy z izraelského Calcalistu naznačují, že je Apple velmi blízko akvizici místní firmy PrimeSense za 345 milionů dolarů – což je mimochodem evidentně méně, než v kolik doufali investoři. PrimeSense tyto zprávy (které by se prý mohly realizovat už tento týden) nepotvrdila.

Hráči PrimeSense znají – technologie společnosti byly očima a ušima původního Xboxu. Byly schopny „vidět“ uživatele a umístit jej přímo do hry. Původní Xbox také rozpoznává mluvené povely, které mohou být využity k ovládání konzole (i některých her, což se však dosud využívalo málo).

Jedním z možných důvodů relativně nízkého ohodnocení firmy je, že Microsoft i Intel na podobných technologiích pracují sami. Například Xbox One již nevyužívá senzory PrimeSense, ale vlastní a menší senzor, který byl vylepšen a hlouběji integrován do Xbox OS.

Intel zase spolupracuje s externími společnostmi, například s Creative, na integraci kamer vnímajících hloubku (podobných těm, které pomáhali vyvíjet v PrimeSense) do ultrabooků. Tato technologie by se měla stát realitou do konce roku 2014.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © JcJg Photography - Fotolia.com

Komentáře