Apple tlačí vývojáře do tvorby 64-bitových aplikací

Novinky |

Zároveň s tím, jak se Google vůbec poprvé v Androidu 5.0 připravuje na 64-bitové aplikace, oznámil Apple, že od února 2015 musejí nové všechny aplikace v jeho App Storu obsahovat podporu 64 bitů.

Apple tlačí vývojáře do tvorby 64-bitových aplikacíNové nařízení se nedotkne stávajících aplikací, které již v App Store jsou. Nové aplikace a aktualizace aplikací však musejí podporovat 64 bitů a pokud tomu tak nebude, Apple je jednoduše odmítne do svého e-shopu pustit. Americká společnost také požaduje, aby aplikace byly vytvořeny s použitím nového iOS 8 SDK. Vytváření 64-bitových aplikací pro iOS by pro vývojáře nemělo být nic složitého: Apple prakticky vyžaduje pouze použití nejnovějšího Xcode se správnou konfigurací.


Při přechodu na 64 bitů by některé aplikace měly fungovat na nejnovějších mobilních zařízeních od Apple rychleji, zvláště tehdy, pokud se vývojáři rozhodnou optimalizovat své aplikace pro nový procesor A8. I když ne každá aplikace 64 bitů využije, díky nové podmínce má být zaručena co možná největší kompatibilita s nejnovějšími procesory Apple. I tak však experti poukazují na to, že politika "pouze 64 bitů" je překvapivá, jelikož 64 bitů podporují jen iPhony 5s/6/6 Plus.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře