Apple testuje více než 10 modelů iPhonů

Novinky |

Americká společnost Apple podle informací deníku Wall Street Journal testuje více než desítku modelů iPhonů, z nichž několik se dočká vydání v příštím roce.

Apple testuje více než 10 modelů iPhonůJak uvádí WSJ, nejméně jeden z testovaných iPhonů je opatřen OLED displejem, avšak stále není jasné, zda se dostane do nejužšího výběru. Displej opatřený OLED technologií je tenčí a lehčí než tradiční LCD technologie, jelikož nevyžaduje komponenty pro podsvícení. OLED displeje je navíc možné ohýbat jako třeba u rohů Samsung Galaxy S7. Na druhou stranu je OLED technologie o poznání dražší než LCD. Pokud Apple nakonec představí iPhone s OLED displeji, bude tyto v příštím roce dodávat Samsung.

S tím, jak letos prodeje iPhonů vůbec poprvé klesají a nové smartphony obecně již nepřinášejí takové inovace, jako dříve, je na Apple čím dál větší tlak, aby jeho desátý iPhone něčím opravdu překvapil. Kromě většího displeje (a tedy užších okrajů), bychom se měli dočkat vyššího rozlišení a touch ID zabudovaného přímo do displeje. Nový iPhone by měl mít zadní část ze skla a plnohodnotné bezdrátové dobíjení.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: apple

Komentáře