Apple tento týden nejspíš představí iOS6 a nové MacBooky

Novinky |

Tento týden začíná konference WWDC, na níž Apple s největší pravděpodobností představí novou verzi svého mobilního operačního systému a nové MacBooky.

Apple tento týden nejspíš představí iOS6 a nové MacBooky
I když nové verze mobilních operačních systémů uživatele příliš nezajímají, u očekávaného iOS 6 je tomu jinak. Tento systém by totiž měl přinést zcela nové mapy, které nahradí Google Maps. Ty mají být kvalitnější v mnoha směrech. Kromě 3D technologie údajně nabídnou i plnohodnotnou navigaci. Nahrazení Google Maps vlastní službou není žádným neočekávaným krokem, Apple již v roce 2009 koupil společnost Placebase, jež vyvíjela mapové technologie.

iOS 6 by měl přinést také lepší propojení s Facebookem zahrnující snazší sdílení fotografií nebo integraci událostí z Facebooku do aplikace Kalendář v iOS. Spekuluje se také o tom, že hlasový asistent Siri by se na WWDC mohl konečně dostat i na jiná zařízení, jako je třeba iPad.  Co se týče hardwaru, podle některých spekulací se na WWDC objeví nové verze MacBooku Pro a Air s Retina displeji, procesory Ivy Bridge a lepší baterií. V neposlední řadě se pak mluví o představení Apple TV, i když to je jen málo pravděpodobné. Na WWDC se chystá více než 5000 vývojářů.


Komentáře