Apple spustilo trade-in program pro iPhony

Novinky |

Společnost Apple oficiálně v USA spustila trade-in program, v rámci kterého lze vyměnit starý iPhone s určitým příplatkem za nový.

Apple spustilo trade-in program pro iPhonyTzv. iPhone Reuse and Recycling Program bude pro Apple zprostředkovávat BrightStar Corp, která bude také stanovovat cenu použitých telefonů. Vyměnit bude možné iPhone 3G/3GS/4/4S/5 a celý proces bude fungovat tak, že uživatel starého telefonu dostane kredit, který bude muset ihned využít k nákupu nového mobilu. BrightStar ohodnotí tržní cenu starého smartphonu v závislosti na jeho celkovém stavu, displeji a kvalitě tlačítka. Zjišťovat se bude také to, zda bylo zařízení nějakým způsobem poškozené vodou.


Podle neoficiálních informací z Apple se cena použitého iPhonu bude pohybovat mezi 120 a 250 dolary (2300 - 4800 Kč). Tuto slevu je třeba uplatnit ihned a to ke koupi nového iPhonu - kredit nelze užít k ničemu jinému. O tom, že Apple spustí trade-in program před představením nového iPhonu, se již nějakou dobu spekulovalo. Otázkou je, kdy se obdobný program dostane i k nám.

 

Zdroj: Techspot

 Úvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře