Apple si patentoval novou technologii pro iPhone

Novinky |

Americký patentový úřad publikoval popis nového patentu společnosti Apple, díky kterému si uživatel, který chce zavolat druhému uživateli, bude moci zkontrolovat, zda tento není právě zaneprázdněn.

Apple si patentoval novou technologii pro iPhone







Funkce je podobná notifikačnímu systému známému z klientů určených pro instant messaging, které ukazují, zda je daný uživatel "dostupný" nebo "pryč". V patentu zvaném "Metody sloužící ke zjištění dostupnosti uživatele v závislosti na stavu mobilního telefonu" Apple popisuje, že uživatel si bude moci nastavit jednotlivé stavy podle čísel volajících či skupin, do nichž jednotlivé volající seřadí. Díky technologii Apple bude automaticky sdílen stav zařízení s ostatními lidmi za použití indikátorů typu zapnutého módu (zda je zapnuto vyzvánění či pouze vibrace), současné polohy, síly telefonního signálu, výdrže baterie a dalších.


Uživatel si sám bude moci jednotlivé ukazatele uspořádat podle svých preferencí a informace bude zobrazena volajícímu, jenž se následně bude moci snadno rozhodnout, zda opravdu danému člověku zavolá nebo zvolí "méně invazivní metodu" a napíše mu třeba SMS zprávu. Otázkou zůstává, zda Apple bude tuto technologii do svých zařízení nakonec opravdu integrovat.

 

Zdroj: Techspot



Úvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com













Komentáře