Apple si patentoval celoskleněný obal na iPhone

Novinky |

Apple si patentoval nový způsob, jak vytvořit celoskleněný obal na svá elektronická zařízení. Můžeme se těšit na průhledný iPhone?

Apple si patentoval celoskleněný obal na iPhoneV patentové přihlášce je popsán postup, pomocí něhož se spojují kusy skla tak, aby mohly vzniknout celoskleněná zařízení s iOS a monitory. Patent popisuje řešení, které je velmi lehké a odolné a je v něm detailně zobrazena metoda spojování jednotlivých skleněných dílů k sobě a funkce podpůrných drátků. Zadní strana skleněného obalu by podle popisu v patentu mohla být mírně průsvitná či naopak zcela zatmavená tak, aby nebyl vidět hardware uvnitř.


Otevřená je i možnost zcela průhledného zadního krytu. I když tento patentovaný materiál, za nímž podle přihlášky stojí senior viceprezident Apple Jony Ive možná nikdy nespatří světlo světa, něco takového by mohlo odlišit Apple od jeho konkurence jak na trhu se smartphony, tak na trhu s monitory. Apple ustupuje od skleněných zařízení od iPhonu 4, takže je možné, že si americká společnost nechává tento patent zaregistrovat pouze kvůli případným právním sporům vzniklým v budoucnu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Apple

Komentáře