Apple rozdává aplikace zdarma

Novinky |

Společnost Apple oznámila, že při příležitosti pátého výročí App Store si z něj uživatelé mohou zdarma stáhnout osm aplikací a deset her, za něž by jinak museli zaplatit.

Apple rozdává aplikace zdarmaI když se většina dostupných aplikací prodávala jen za pár dolarů, žádná z nich nebyla dříve dostupná zdarma. Na seznamu je i několik dražších kousků jako Infinity Blade II, How to Cook Everything a Tracktor DJ - aplikace pro DJ, za kterou uživatelé iPadu platili 19.99 dolarů.


Seznam dostupných her je následující: Infinity Blade II, Tiny Wings HD, Tiny Wings, Where´s my Water, Badland, Sword & Sworcery, The Idiot Test 3, Pig Shot, Liquid Sketch a Infinity Blade. Zdarma pak lze nyní stáhnout i tyto aplikace: Day One Journal, Traktor DJ pro iPhone, Traktor DJ pro iPad, Over, How to Cook Everything, Map my Ride+, Barefoot World Atlas, Knots 3D.


Apple zveřejňuje bezplatné hry a aplikace jen měsíc poté, co oznámil dosažení 50 miliard stažení ve svém App Store, přičemž vývojářům již společnost údajně vyplatila 10 miliard dolarů. Celkem je nyní pro iPhone, iPad a iPod touch dostupných 900 000 aplikací, z nichž 375 000 je speciálně navržených pro iPad.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře