Apple příští rok údajně představí tři nové iPady

Novinky |

Americká společnost Apple podle známého analytika Ming-Čch' Kchua v příštím roce představí 12,9palcový iPad Pro 2, 10,5palcový iPad Pro a levný 9,7palcový iPad. V roce 2018 pak má přijít nový „revoluční“ model s ohebným AMOLED displejem.

Apple příští rok údajně představí tři nové iPadyNový 12,9palcový iPad Pro 2 a 10,5palcový iPad Pro by podle Kua měl pohánět 10nm procesor A10X od společnosti TSMC, zatímco „nízkonákladový“ 9,7palcový model má být poháněn procesorem A9X taktéž od TSMC. Otázkou je, jak se Apple postaví ke svému 7,9palcovému iPadu Mini, o němž se Kuo nezmiňuje. To znamená, že buďto nepředstaví jeho novou verzi, nebo jej přestane zcela prodávat. Po představení větších iPhonů totiž poptávka po menších iPadech poklesla.

V roce 2018 bychom se podle Kua měli dočkat radikální změny designu iPadu. A nový nemá být pouze vzhled tabletu, ale také použité materiály - především ohebný AMOLED displej. Bude tak jistě zajímavé sledovat, zda díky představení nových iPadů začnou tržby Apple z prodeje tabletů opět růst. Uživatelé tabletů totiž svá zařízení nevyměňují zdaleka tak často jako své mobilní telefony.

 

Zdroj: IDG News Service                                      Úvodní foto: apple

Komentáře