Apple připravuje 12,9palcový iPad

Novinky |

Společnost Apple podle informací agentury Bloomberg pracuje na novém velkém tabletu iPad, jenž bude představen již na začátku příštího roku.

Apple připravuje 12,9palcový iPadVětší iPad má mít displej o velikosti 12,9 palce, což je o víc než dva palce více, než má současný největší tablet od Apple. Dle nejmenovaných zdrojů Apple pracuje na vývoji zařízení s větším displejem již minimálně rok a výroba začne v prvním čtvrtletí roku 2015. Větší iPad je podle analytiků přesně to, co Apple potřebuje k opětovnému nastartování růstu tržeb svých tabletů. Minulý měsíc totiž americká společnost uvedla, že prodeje iPadů se v minulém čtvrtletí propadly o 9,2 % na 13,3 milionu kusů.


Na rozdíl od menších tabletů, které jsou tradičně prodávány jako zařízení určená pro zábavu, jsou tablety s většími displeji typu Surface Pro 3 více zaměřeny na profesionály. A to by měl být případ i většího iPadu. Apple již příští měsíc vydá také 4,7palcový a 5,5palcový iPhone. Kromě větších displejů budou nové telefony tenčí, poběží na rychlejším a efektivnějším procesoru A8 a budou mít lepší fotoaparát.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: apple

Komentáře