Apple přestal prodávat původní iPad Mini

Novinky |

Apple ze svého e-shopu a kamenných obchodů po dlouhé době odstranil původní iPad Mini, který si uživatelé oblíbili díky jeho nízké ceně a rozumné velikosti.

Apple přestal prodávat původní iPad MiniOdteď je v nabídce americké společnosti pouze iPad Mni 2 a iPad Mini 3 spolu s iPadem Air a iPadem Air 2. Všechny tablety mají Retina displej. Původní iPad Mini se v e-shopu Apple prodával od představení Mini 3 v říjnu minulého roku za pouhých 249 dolarů. Jak uvedlo Apple ve svém oficiálním prohlášení, „všechny modely iPadu Mini a iPadu Air nyní mají 64-bitové procesory a Retina displeje s vysokým rozlišením.“


Apple představilo svůj iPad Mini v říjnu roku 2012, kdy se na trhu začaly objevovat smartphony s velkými displeji. Zatímco iPad Mini měl displej s úhlopříčkou 7,9 palce, původní iPad měl úhlopříčku o velikosti 9,7 palce. Podle společnosti IHS Technology byl původní iPad Mini v jednu chvíli nejoblíbenějším tabletem od Apple vůbec, avšak během prvního čtvrtletí tohoto roku se poptávka po něm propadla. Nejlevnjším iPadem v českém e-shopu Apple je nyní iPad Mini 2, který se prodává za 7 990 Kč. 

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: apple

Komentáře