Apple představil nový iPhone 3GS

Novinky | 10.06.09

Apple představil na vývojářské konferenci krom iPhone 3GS také operační systémy Snow Leopard a iPhone 3.0 či nové modely MacBooků.

Apple představuje iPhone 3GS a OS iPhone 3.0

 

Apple na své každoroční vývojářské konferenci představil řadu velkých novinek - mezi nimi figuruje i nový software iPhone OS 3.0. Nová verze operačního systému doplňuje četné mezery předchozí verze iPhone OS. Za všechny vyjmenujme například funkce "cut, copy and paste" pro vyjímání, kopírování a vkládání souborů a dat, možnost stahování seriálů a filmů z iTunes Store přímo do telefonu a navigační aplikace Turn-by-turn společnosti TomTom. Uživatelé z České republiky navíc určitě ocenění dodávání systému konečně i v české (a slovenské) lokalizaci.

Také samotný iPhone 3GS doznal oproti modelu 3G několika změn. Nikoli však v designu přístroje (který zůstává na chlup stejný), ale v jeho hardwarovém vybavení. Vylepšen byl například fotoaparát, jenž má nyní 3 megapixely a nabízí propracovanější funkce automatického ostření a módu pro focení ve špatných světelných podmínkách. Zvýšenou podporu dostalo i natáčení videa, které by měl iPhone 3GS zvládat ve VGA (640 x 480 pixelů) kvalitě při rychlosti až 30 snímků za vteřinu. IPhone nyní zvládne i lepší hry, jelikož dostal novou podporu OpenGL navyšující jeho herní potenciál. Zvýšena byla mimo jiné i kapacita baterie mobilního telefonu z dílny Apple, která nyní zajistí až 30 hodin přehrávání hudby či 12 hodin telefonních hovorů.

Zbrusu nový iPhone 3GS bude na evropské trhy uveden již v druhé půlce června. 


Komentáře