Apple iPhone 4 - známe hardwarové specifikace

Novinky | 08.06.10

Apple včera na své vývojářské konferenci představil novou verzi svého smartphonu. Co od něj můžeme čekat?

Apple včera na své konferenci WWDC představil novou generaci iPhone. Co se vzhledu týče, na první pohled zaujme větší kamerka v zadní části telefonu (s LED bleskem), která nyní má 5 megapixelů. Navíc přibyla i kamerka nad displejem pro provádění video hovorů. A změn doznal i samotný displej – i když jeho velikost zůstává stejná, jako u iPhonu 3GS, je až čtyřikrát citlivější a má i větší rozlišení, a to 960x 640 pixelů s kontrastním poměrem 800:1. Podle Apple tedy jde o smartphone s nejvyšším rozlišením displeje na trhu.

Změn doznaly i „vnitřnosti“ telefonu, který je nyní opatřen novým procesorem A4 od Apple, který nahradil starší A8. Vylepšena byla baterie telefonu, jež nyní vydrží v pohotovostním režimu až tři sta hodin, na jedno nabití zvládne deset hodin práce s připojením na Wi-Fi (nově přibyla podpora standardu 802.11n), sedm hodin telefonování, šest hodin práce se zapnutou 3G sítí (umí stahovat rychlostí až 7.2Mbps), deset hodin prohlížení videa a čtyřicet hodin poslechu hudby.

iPhone čtvrté generace navíc umí nahrávat 720p HD video a Apple představil i aplikaci pro telefon s názvem iMovie, díky které lze video jednoduše editovat přímo v telefonu. Nový iPhone se začne prodávat 24. června v pěti zemích, do října by pak měl být v téměř 90 zemích světa. Dostupný bude v černém a bílém provedení a v kapacitách 16GB a 32GB.


Komentáře