Apple pracuje na zakřiveném displeji a lepších dotykových senzorech

Novinky |

Apple podle nových informací agentury Bloomberg pracuje na dvou nových modelech iPhonů se zahnutými displeji o velikostech 4,7 a 5,5 palce. Obě zařízení by se měla dostat na pulty obchodů ve druhé polovině příštího roku.

Apple pracuje na zakřiveném displeji a lepších dotykových senzorechO tom, že Apple pracuje na iPhonech s větším displejem, již dříve informoval list Wall Street Journal, nyní je to však poprvé, co se objevují informace z renomovaného zdroje o tom, že by americká společnost tato zařízení mohla již brzy uvést na trh. To, že Apple plánuje vydání větších iPhonů, je celkem pochopitelné, jelikož největší konkurent Apple, korejský Samsung, má ve své nabídce smartphone Galaxy S4 s 5palcovým displejem a v rozmezí 4,7 - 5 palců jsou i telefony Nexus 5, HTC One a Moto X.


Zakřivené displeje se ještě musí osvědčit a o Apple se ví, že nespěchá s novými zařízeními na trh jen proto, aby byl první. Příkladem může být technologie NFC, kterou Apple u svého nového smartphonu zcela zavrhlo. Jelikož však jihokorejská konkurence již smartphone se zakřiveným displejem vydala, dává smysl minimálně to, že podobné zařízení testuje i americký gigant. Podle Bloombergu navíc Apple testuje nové senzory pro displeje, které jsou schopné rozlišovat různé úrovně stisku.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře