Apple pracuje na vlastním platebním systému

Novinky |

Americká společnost Apple se podle nových informací rozhodla pustit do vývoje vlastního platebního systému, který by umožňoval platit za fyzické produkty i služby skrze iTunes.

Apple pracuje na vlastním platebním systémuApple již uživatelům umožňuje nakupovat hudbu, knihy a aplikace přes iTunes a podle nových informací listu Wall Street Journal chce své působení rozšířit ještě do oblasti mobilních plateb. WSJ s odkazem na nejmenované zdroje uvedl, že Apple chce lidem umožnit platby za fyzické věci a služby (například oblečení či jízdu v taxi) pomocí účtu na iTunes. Šéf projektu Eddy Cue, který v Apple jinak vede iTunes a App Store, se již údajně setkal s představiteli jiných velkých firem, aby o věci diskutovali.


Apple také přesunul Jennifer Bailey, jež se dlouhou dobu starala o online e-shop Appl,e do nové role výkonného koordinátora pro platební služby. Americká společnost by podle WSJ chtěla nějakým způsobem zužitkovat stovky milionů kreditních a debetních karet, jež v rámci iTunes spravuje; vhodným prostředkem by mohl být právě platební systém. Apple by se tak dostal do přímého boje se službami jako Stripe či PayPal. K mobilním platbám se nedávno vyjádřil i známý investor Carl Icahn, podle kterého by se Apple měl do sféry platebních systémů pustit.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com

Komentáře