Apple podává další žalobu na Samsung, opět kvůli designu

Novinky |

Společnost Apple se opět pouští do boje se společností Samsung, jež od ní údajně kopíruje designérské zpracování elektroniky. Německý soud bude rozhodovat o osudu 15 zařízení.

Apple podává další žalobu na Samsung, opět kvůli designu
Americká společnost Apple vznesla u soudu v německém Düsseldorfu nové žaloby na korejského výrobce Samsung. Předmětem sporu je opět ukradený design, který dle slov Applu Samsung zneužil pro výrobu deseti vlastních smartphonů (mezi něž je zahrnut například i hojně prodávaný model Galaxy S II). Jak uvedl mluvčí německého soudu Peter Schütz, společnost Apple má za to, že se smartphony z produkce Samsungu až příliš podobají některým verzím zařízení iPhone. Další žaloba se potom vztahuje k pětici tabletů, jež mají kopírovat design iPadu.

V Düsseldorfu se již v září minulého roku odehrál velmi podobný soudní spor mezi oběma společnostmi, který vyústil až k zákazu prodeje tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 na území Německa. Po této události Samsung mírně upravil vzhled inkriminovaného zařízení a začal jej prodávat pod označením Samsung Galaxy Tab 10.1N. Obratem jej Apple opět žaloval, avšak v tomto případě již soud rozhodl ve prospěch Samsungu.

Co se týká nových žalob, dle Petera Schütze se údajným kopírováním vzhledu smartphonů bude německý soud zabývat v srpnu, tablety pak přijdou na řadu v září.Úvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře