Apple podal protižalobu na Qualcomm, kvůli patentům

Novinky |

Patentová válka pokračuje a dokonce eskaluje do nových výšin. Apple ve středu podal protižalobu na výrobce čipů Qualcomm, jeho čipy Snapdragon totiž prý porušují jeho patenty.

Apple podal protižalobu na Qualcomm, kvůli patentůmV dokumentech souvisejících se žalobou Apple tvrdí, že mobilní procesory Qualcommu porušují patenty, které vlastní on. Agentura Reuters, která o protižalobě informovala jako první, zdůrazňuje tvrzení Applu, že vlastní „minimálně osm patentů týkajících se životnosti baterie“, které Qualcomm porušil.

K těmto patentům patří konkrétně věci jako vylepšené funkce spánku a obnovení ze spánku, vypnutí částí procesoru, které právě nejsou potřeba, a zajištění toho, aby každý aspekt procesoru telefonu odebíral jen minimální množství potřebné energie, což vše vede k vyšší výdrži baterie na jedno nabití. V souvislosti s tím byly jmenovitě zmíněny čipsety Qualcommu Snapdragon 800 a 820.

Apple podle svého tvrzení začal o dané patenty usilovat celé roky předtím, než Qualcomm začal usilovat o patenty, kterých se dožaduje ve své žalobě proti Applu.

Výše škod, za které chce Apple v rámci protižaloby náhradu, známa není.

Společnosti Apple a Qualcomm strávily podstatnou část roku 2017 vzájemnými soudními spory po celém světě. Qualcomm počátkem roku zažaloval Apple za údajné porušení patentu a požádal Komisi pro mezinárodní obchod (ITC) o zákaz importu vybraných iPhonů (těch, které využívají bezdrátové čipy od Intelu) do Spojených států. Ještě předtím Apple žaloval Qualcomm a žádal téměř miliardu dolarů na licenčních poplatcích.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Apple

Komentáře